Zielone atermiczne szyby Caro kto chętny ?

Awatar użytkownika
Prevent

Zielone atermiczne szyby Caro kto chętny ?

Postautor: Prevent » 2017-11-07, 14:45

Zatelefonował do mnie Tomekk w sprawie produkcji szyb atermicznych zielonych do poloneza.
W tej chwili do rozpoczęcia produkcji potrzeba jeszcze 10 zamówień na szybę czołową.
Jeżeli są chętni, to proszę o szybkie info.

Cytuję Tomka post z innego forum:
"Od pewnego czasu mi i mojemu koledze który jest na forum ale za dużo nie pisze :d, wpadł do głowy pomysł rozmów z producentami szyb samochodowych i uruchomienia krótkoseryjnej produkcji przez jednego z nich, zielonej szyby przedniej do naszych aut. Takie szyby były oferowane w latach 80. można je było jeszcze niedawno trafić u dostawców.

Posiadając kilka klasycznych Fiatów z lat 70. zauważyłem że nawet samochody bez klimatyzacji, w upalny dzień nie zmieniają się w piekarnik i jazda nimi jest o wiele przyjemniejsza niż autami z szybami białymi. Montaż przez FSO klimatyzacji do aut z białymi szybami był wg mnie bez sensu gdyż klima pracująca w okolicach maksymalnej wydajności w upalny dzień musiała "walczyć " ze skutecznie dogrzewanym słońcem wnętrzem. Żaden FIAT z lat 70. (mam 125, 131, 132 z klimatyzacją) - wszystkie posiadały w pakiecie zielone szyby.

Zielona atermiczna szyba znacząco poprawia komfort jazdy w słoneczne dni (nie mamy efektu szklarni) i... ciekawie wygląda <spoko>.

Drążąc temat u jednego z producentów szyb udało nam się ustalić że jest możliwe wyprodukowanie pewnej partii tych szyb (min. musi być zebranie zamówień na 15 sztuk). Ustaliliśmy że szyby mogą być zarówno z wykończeniem takim jak w Plusach jak i bez, ważne jest żeby jednorazowo zamawiać minimum 15 sztuk danego asortymentu.

Ustaliliśmy, że na początku zamówimy szyby bez serigrafii czyli czarnych kropek wokół, zdecydowało to że mamy więcej starszych Polonezów niż Plusów i nie jest to element niezbędny. Jak zbierzemy więcej zamówień na kolejne szyby to być może kolejna seria pójdzie z tym wykończeniem.

Prowadząc rozmowy z osobą pilotującą nasze zapytanie, udało nam się załatwić jeszcze jedno - uruchomienie produkcji szyb bocznych także zielonych, zatem do zamówienia może być komplet - przednia szyba i boczne do Caro wraz z trójkątami. Oferta nie obejmuje szyby tylnej gdyż jest jakiś problem z ogrzewaniem tej szyby i połączeniu tego z zielonym i Polonezem.

Ceny:

są szacowane ale nie powinny przekroczyć:

- szyba przednia ok. 250,00 zł
- szyba boczna ok. 150,00 zł
- szyba trójkąt ok. 100,00 zł

Każde zamówienie byłoby do odbioru osobistego w Ciechanowie, nie będzie póki co możliwości wysyłki.

Jeżeli byłyby osoby chętne do zamówienia kompletu szyb lub tylko szyby przedniej, pisać w tym wątku. Nie odbieram w tej sprawie PW, proszę zatem do mnie nie pisać. Gdy zbierzemy odpowiednią ilość osób będziemy się kontaktować ws. realizacji."

Awatar użytkownika
Tomek_k

Re: Zielone atermiczne szyby Caro kto chętny ?

Postautor: Tomek_k » 2017-11-07, 22:15

Dziękuję Prevent za przekazanie informacji.

Dodam od siebie że już mamy możliwość wysyłki i w tej chwili będziemy realizować pierwszą partię szyb: czołową, barwioną, z paskiem przeciwsłonecznym. Szyby do minusa (bez czarnego obramowania, te będziemy realizować w kolejnej partii).
W chwili obecnej brakuje około 7 sztuk aby zamówienie poszło, warto wg mnie przetrzeć ten szlak gdyż chcemy za chwilę zamawiać resztę szyb (boczne).

Na dziś mamy zapewniona dostawę przedniej szyby czołowej klejonej lekko seledynowej z pasem przeciwsłonecznym niebieskim , do minusa bez nadruku. Produkcja Nordglass. Tego typu szyby były montowane w pewnej partii Polonezów w połowie lat 80, z resztą uważam po rozmowach z paroma osobami że warto brać bowiem wiecznie ich produkować nie będą a wznowienie produkcji pewnej partii dla nas jest teraz korzystne (220,00 zł za szybę czołową barwioną, z paskiem przeciwsłonecznym).

I bardzo ważne: Ostateczny termin zbierania zamówień planujemy 9 Listopada br więc gdyby ktoś chciał mieć u siebie taką szybę należałoby do tego dnia zlecić nam jej zamówienie.

Proszę zatem wszystkich zainteresowanych o deklarację do tego terminu oraz wpłatę zaliczki na nr konta który dostaniecie ode mnie w PW.
Cena loco Ciechanów, dostawa w inny region Polski od 1 do 8 sztuk w cenie 123 zł. Termin realizacji 30 dni od momentu wpłacenia zaliczki.

Zaliczka 20%. Jeżeli są zainteresowani proszę wpisywać się na listę:

.......osoba..........ilość szyb.........wysyłka / odbiór osobisty Ciechanów.
Polskie Fiaty i inne graty

Awatar użytkownika
Prevent

Postautor: Prevent » 2017-11-08, 19:27

W ogłoszeniu na Facebooku jest pięciu chętnych. Przekaże info o zaliczce.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
niżyn

Postautor: niżyn » 2017-11-11, 14:16

Ja bym się raczej zdecydował na jedną przednia szybę. Zastanawiam sie tylko jak to wygląda, kiedy tylko przednia będzie zielona, a pozostałe białe. Macie jakieś zdjęcia z neta z taką konfiguracją?
Moje imie trochę zobowiązuje - nie zamówię, dopóki nie zobaczę i nie dotknę :)

Awatar użytkownika
Tomek_k

Postautor: Tomek_k » 2017-11-12, 12:29

Panowie, mamy ok. 30 zgłoszeń, lista została zamknięta.
Następna realizacja na wiosnę. Niżyn - gdybyś by zainteresowany zamówieniem pisz na PW, damy na listę rezerwową.

Ten ma barwioną przednią szybę + pasek p. słoneczny:

https://www.facebook.com/pasjapolonez/p ... =3&theater
Polskie Fiaty i inne graty

Wróć do „Ogólne/Off Topic”