VII Raid Kowala 25 czerwca 2016

informacje o spotkaniach miłośników FSO
Awatar użytkownika
Prevent
Posty: 2766
Rejestracja: 2012-06-30, 21:23

VII Raid Kowala 25 czerwca 2016

Postautor: Prevent » 2016-06-15, 10:26

W imieniu organizatorów zapraszam na Rajd Kowala, szczegóły poniżej:

VII RAID KOWALA 2016

VII RAID KOWALA – to zlot pojazdów zabytkowych i spotkanie dla miłośników techniki motoryzacyjnej. Impreza odbędzie się w sobotę 25 VI 2016 roku, w okolicach Gdańska. Będzie to rajd turystyczny na orientację, którego trasa wyniesie około 130 km. Uczestniczyć w imprezie będą tylko pojazdy, które latem 2016 roku będą miały co najmniej 25 lat Docenimy urok zarówno doskonale utrzymanych lub odrestaurowanych pojazdów, jak i tych, na których upływający czas pozostawił swoje ślady.

Organizatorem imprezyjest Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski, którego członek, Krzysztof „Zoppoter” Kester to pomysłodawca Raidu Kowala i wieloletni organizator kilkunastu rajdów i pokazów pojazdów zabytkowych. Pisownia słowa Raid – dla oddania historycznego charakteru imprezy – jest zgodna z ortografią sprzed półwiecza i była w minionych latach już wielokrotnie użyta dla nazwania turystycznych rajdów pojazdów zabytkowych organizowanych przez komandora Raidu Kowala.

Chętnych do udziału prosimy o przesłanie na adres AKOrski.Klasyki@o2.pl zgłoszeń zawierających imiona i nazwiska załogi (kierowca i pilot) oraz dane zgłoszonego samochodu: marka i typ, rok produkcji, nr rejestracyjny.

Potwierdzeniem zgłoszenia będzie wpłata wpisowego w wysokości 90,- zł (70,- zł dla członków Automobilklubu Orski) na konto SSS AKO w ING Bank Śląski nr 07 1050 1764 1000 0022 7200 2896. Termin wpłat upływa 22 czerwca 2016 roku.

REGULAMIN
VII Raid Kowala 25 czerwca 2016

1. Raid Kowala to zlot pojazdów zabytkowych, którego zasadniczą częścią jest turystyczny rajd na orientację, zwany dalej rajdem.
2. W rajdzie uczestniczą pojazdy, które w dniu startu maja ukończone 25 lat, lub młodsze, które są wpisane przez Konserwatora Zabytków do ewidencji zabytków. Każdy pojazd uczestniczący w rajdzie musi mieć aktualne badania techniczne i aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
3. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest uiszczenie opłaty wpisowej, wpłaconej na konto SSS Automobilklubu Orski
4. Rajd odbywa się po drogach publicznych, w normalnym ruchu drogowym. Uczestników rajdu obowiązują wszystkie przepisy prawa o ruchu drogowym obowiązującego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
5. Za popełnione wykroczenia, przestępstwa, a także za wyrządzone osobom trzecim szkody w trakcie trwania rajdu, odpowiadają wyłącznie ich sprawcy.
6. Uczestnicy rajdu są zobowiązani stosować się do wszelkich wskazań i poleceń organizatora.
7. Ewentualne nieobowiązkowe ubezpieczenia pozostają w gestii uczestników rajdu.
8. Organizator rajdu dostarcza załogom książki drogowe i tabliczki rajdowe oraz naklejki sponsorów. Tabliczki winny być umieszczone z przodu pojazdu w widocznym miejscu. Naklejki sponsorów należy umieścić w widocznym miejscu pojazdu
9. Książka drogowa zawiera informacje wskazujące uczestnikom drogę do przebycia. Odległości w książce drogowej są podane w kilometrach. Warunkiem ukończenia rajdu jest przebycie całej trasy opisanej w książce drogowej.
10. Załogi otrzymują Karty Drogowe. W karcie drogowej załoga zbiera potwierdzenia na starcie, punkcie kontroli przejazdu (PKP), punkcie kontroli czasu (PKC) i na mecie.
11. Zwycięzcą rajdu zostaje załoga, która otrzyma najmniejszą liczbę punktów karnych.
12. Na trasie rajdu są wyznaczone zadania – pytania. Odpowiedzi na pytania uczestnicy znajdą w miejscu zadania bez potrzeby zadawania pytań osobom trzecim. Za każdą błędną odpowiedź uczestnik otrzymuje 1 pkt karny.
13. Załogi otrzymują również punkty karne za wiek pojazdu według następujących zasad:
- pojazdy z okresu do 1950 roku: 0 pkt
- pojazdy z okresu 1951 - 1960: 1 pkt
- pojazdy z okresu 1961-1970: 2 pkt
- pojazdy z okresu 1971-1980: 3 pkt
- pojazdy z okresu 1981-1991: 4 pkt
14. Na przebycie trasy rajdu załogi otrzymują określony czas Za zbyt wczesny przyjazd lub spóźnienie na punkt kontroli czasu (PKC) i na metę załogi otrzymują 1 pkt karny za każdą minutę niezgodności.
15. Na trasie rajdu mogą być wyznaczone do wykonania inne zadania – punktacja będzie podana na miejscu.
16. Wszelkie pytania lub wątpliwości należy kierować do komandora rajdu.

Komandor Raidu Kowala Krzysztof Kester życzy wszystkim uczestnikom dobrej zabawy. Kontakt do komandora: tel. 501 31 77 93

Informuje dodatkowo, że istnieje możliwość odbycia próby sportowej na torze wyścigowym Autodrom w Pszczółkach. Koszt uczestnictwa wyniesie dodatkowo 100 - 150 złotych - zależnie od liczby chętnych.Proszę o informacje od zgłaszających, kto jest zainteresowany tą dodatkową próbą.

Wróć do „Spoty Regionalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości